Relacje z wydarzeń

Przyszli mechanicy z wizytą w bibliotece

Jak ważny dla każdego człowieka jest zrównoważony rozwój – coś dla ducha, coś dla ciała lub parafrazując te zasadę dla „ścisłowców” trochę poezji, dla humanistów coś z inżynierii – dowiedzieli się na piątkowej wizycie w bibliotece uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie.

Uczniów klasy II o profilu mechanicznym i ekonomicznym próbowała zachęcić do bywania w bibliotece dyrektor Aleksandra Kurek. Pokazaliśmy uczniom to co mamy najlepsze: literaturę piękną, zbiory antykwaryczne i audiobooki, regionalia, strefę dla młodzieży z jej wygodnym sofami i pufami gdzie można nie tylko poczytać, ale i zagrać w planszówki, zrelaksować się oglądając TV, posurfować w Internecie. Mamy nadzieję, że ulotki z naszą biblioteczną ofertą i godzinami otwarcia nie trafiły od razu do kosza i że zostaną przez młodzież wykorzystane ;-)
W drugiej części spotkania uczniowie obejrzeli wystawę „Tacy byliśmy… Tak żyliśmy…” Dużym zainteresowaniem cieszyły się zgromadzone na niej przedmioty codziennego użytku, często mające już sto i więcej lat, co do przeznaczenia, których młodzież miała wiele wątpliwości.
Dziękujemy Panu dr Karolowi Alichnowiczowi za zachęcenie młodzieży do odwiedzin w bibliotece.

 

Agnieszka Błaszak

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.