Goście z Dębowej Łąki

Grupa podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dębowej Łące gościła dziś w bibliotece.

Spotkanie miało na celu zapoznanie młodzieży z nowym gmachem bibliotecznym, z przeznaczeniem poszczególnych pomieszczeń i księgozbiorem. Nowa wąbrzeska biblioteka bardzo  się podobała, a szczególnie dużo frajdy sprawiły przejażdżki windą. Druga część wizyty poświęcona była setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Prowadząca spotkanie dyrektor Aleksandra Kurek zaprezentowała zbiory biblioteczne dotyczące tej tematyki: zdjęcia, publikacje, czasopisma oraz prezentację multimedialną pt. „Tacy byliśmy…” Wszystkie te działania miały pomóc uczestnikom w przygotowaniach do konkursu dla osób niepełnosprawnych „Wyprawy literackie - Niepodległość to Radość”, którego rozstrzygnięcie nastąpi już 27 listopada. Życzymy powodzenia i już dziś zapraszamy na kolejną wizytę w bibliotece!

Agnieszka Błaszak