Trzylatki odebrały wyprawki w projekcie Mała książka – wielki człowiek

2 października odbyła się inauguracja projektu bookstartowego, przygotowanego przez Instytut Książki pn. „Mała Książka-Wielki Człowiek”. W naszym mieście akcję wsparł Burmistrz Leszek Kawski fundując 3-latkom książkowe upominki i uświetniając event głośnym czytaniem.

Projekt „Mała Książka-Wielki Człowiek” zakłada, iż każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.
Podczas wtorkowego spotkania wszystkie obecne 3-latki nie tylko odebrały swoje czytelnicze wyprawki, ale też wzięły udział we wspólnych pląsach i zabawach poprowadzonych przez bibliotekarkę Dorotę Sionkowską. Wysłuchały historii o Tupciu Chrupciu przeczytanej przez Burmistrza Leszka Kawskiego i przede wszystkim po raz pierwszy samodzielnie wybrały z bibliotecznych półek książeczki, które zabrały ze sobą do domu.
Na zakończenie zostały też wręczone upominki-niespodzianki dla uczestników naszego facebookowego konkursu „Czytam mojemu trzylatkowi”. Jeszcze raz dziękujemy za udział i zapraszamy na nasz fanpage: https://www.facebook.com/BibliotekaWabrzezno/

Uwaga! Wszyscy rodzice trzylatków, którzy nie mogli wziąć udziału w inauguracji programu, we wtorek 2 października, nadal mogą zapisać swoje pociechy do biblioteki i odebrać wyprawki czytelnicze. Serdecznie zapraszamy.

Agnieszka Błaszak