Z Wronia do biblioteki

Grupa podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy we Wroniu odwiedziła dziś bibliotekę.

ŚDS to placówka dziennego pobytu, której głównym zadaniem jest podtrzymywanie i rozwijanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia osobom przewlekle psychicznie chorym, upośledzonym umysłowo oraz wskazującym inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych. Uczestnicy spotkania zwiedzili naszą nową siedzibę. Podziwiali nowoczesne wnętrza i rozwiązania architektoniczne. Chwalili windę i toalety dedykowane osobom niepełnosprawnym. Druga część wizyty poświęcona była reminiscencjom Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które w naszej placówce odbyło się 10 września. Goście obejrzeli nagranie Czytania udostępnione nam przez MTK Wąbrzeźno oraz prezentację multimedialną dotyczącą życia i twórczości Stefana Żeromskiego. Projekcje i rozmowy odbyły się w miłej atmosferze, przy kawie i słodkim co nieco.
Podopiecznym i opiekunom z ŚDS we Wroniu dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie.

Agnieszka Błaszak