Noc w Bibliotece - relacja

Na zakończenie wakacji przygotowaliśmy niesamowite wydarzenie – Noc w Bibliotece. Z zaproszenia skorzystało dwadzieścioro młodych osób w wieku od 10 do 13 lat.

Przed wkroczeniem w progi biblioteki uczestnicy musieli złożyć przysięgę, zatwierdzoną odciskiem palca, że będą się dobrze bawić, pomagać sobie nawzajem i „nie strzelać fochów”. Później trzeba było wypić czarodziejski eliksir, aby jak bohaterowie „Baśnioboru” dostrzec wszystko co magiczne i niesamowite – a tego tej nocy nie brakowało! Rozpoczęliśmy, jak przystało na bibliotekę, od przeczytania historii z dreszczykiem. Następnie odbyła się uroczysta kolacja podczas której przeprowadziliśmy Ceremonię Przydziału do Bractw. Podczas rozegranego później Turnieju Czterech Bractw dzieciaki zmagały się z takimi konkurencjami jak: przenoszenie drażetek słomką do napojów, czy zbijanie kręgli pończochą założoną na głowę. Śmiechu było co niemiara. Trzeba było też ruszyć głową rozwiązując krzyżówkę, rozszyfrowując zakodowany list a także przezwyciężyć obrzydzenie wyławiając kawałki hasła z akwarium pełnego zielonego szlamu i „robaków”. Na zakończenie Turnieju bractwa odnalazły ukryty w piwnicy słodki skarb, którego broniła zła czarownica. Tego pisku i wrzasku nie opiszą żadne słowa, to trzeba było usłyszeć! Po tych emocjach przyszła chwila na seans filmowy, który rzecz jasna nawiązywał do klimatu grozy. Była już prawie 23.00 kiedy rozpoczęliśmy Bal w Bibliotece. Bawiliśmy się w karaoke, przebieranki, wspólne tańce i konkursy. Grubo po północy zarządziliśmy mycie zębów i układanie się do snu. Ponieważ emocje wciąż sięgały zenitu, dla uspokojenia atmosfery rozegraliśmy jeszcze turniej „Wisielca”. Cisza nocna została ogłoszona ok. 2.00 w nocy, ale śmiechy i pogaDUCHY ucichły dopiero nad ranem. O 7.00 nastąpiła pobudka i zwijanie legowisk, pierwsi rodzice pojawili się już chwilę później, aby odbierać swoje pociechy.
Mamy nadzieję, że wszyscy wynieśli jak najlepsze wrażenia z I Nocy w Bibliotece i będą chętnie do nas wracać.

Z czarodziejskim pozdrowieniem
Biblioteczne Wiedźmy