Dyskusyjny Klub Książki

Spotkanie z książką Christiane F. "Życie mimo wszystko"

Wtorek 27.03.2018r., godz. 16.00 - uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych przy kawce i słodkościach spotkali się w siedzibie biblioteki, by podzielić się wrażeniami po przeczytanej lekturze. Tym razem przedmiotem dyskusji była książka Christiane F. Życie mimo wszystko.


Wielu z nas zetknęło się już wcześniej z bohaterką Christiane F w książce My, dzieci z dworca ZOO. Wyznanie trzynastoletniej niemieckiej narkomanki to lektura, towarzysząca ogromnej rzeszy ludzi na świecie. Po 35 latach Christiane V. Felscherinow wydała kolejną książkę będącą relacją jej dalszych losów. W "Życiu mimo wszystko" opowiada o postanowieniu, „koniec z narkotykami!”, którego nie udaje się zrealizować,
o walce z nałogiem, o ludziach spotkanych po drodze, o programie metadonowym, do którego została przyjęta i co najważniejsze, o narodzinach syna Phillipa i macierzyństwie, które odmieniło jej życie. Dziecko, to jest coś najlepszego, co w życiu mnie spotkało - mówi autorka. Książka Christiane jest przejmującą lekturą. Warto przeczytać, nawet jeśli problem uzależnień nas bezpośrednio nie dotyczy. Bohaterka nigdy nie uwolniła się od nałogu,
a jej życie miało czasami bardzo dramatyczny przebieg. Ta biografia wiele daje do myślenia młodemu pokoleniu, jak i dorosłym.
Omawiana lektura spowodowała, że poruszyliśmy szereg innych tematów o historiach ludzkich. Spotkanie zakończyliśmy świątecznym akcentem w postaci przepisu na np. mazurek, czy babkę wielkanocną, składając sobie najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Na kolejnym spotkaniu podejmiemy dyskusję o książce Szczepana Twardocha pt. „Król”.

Marzena Seroka 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyszukaj na stronie

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Informujemy, że w związku z koniecznością spełnienia wymogów sanitarnych oraz zmianami organizacji pracy,
zwroty oraz wypożyczenia książek będą możliwe od 11 maja br.

W początkowym okresie czynna będzie jedynie Biblioteka Główna przy ul. Matejki 11 B.
Przypominamy, że z jej zbiorów mogą korzystać wszyscy czytelnicy, również ci zapisani w Filii nr 1.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju, obowiązywać będą pewne ograniczenia.
Więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.