Dyskusyjny Klub Książki

Spotkanie z książką Szymona Hołowni „Last minute. 24 h chrześcijaństwa na świecie”

5 grudnia 2017r. tradycyjnie u nas, o godz.16.00 w siedzibie biblioteki odbyło się spotkanie dyskusyjnego klubu książki dla dorosłych. Tym razem dzieliliśmy się refleksjami po lekturze Szymona Hołowni „Last minute. 24 h chrześcijaństwa na świecie”.

Już sam tytuł wskazuje, co będzie tematem wiodącym. Całość daje piękny opis z podróży. Czytelnik dowie się jak funkcjonuje religia chrześcijańska w Australii, na wyspie Guam, czy w Hondurasie. Autor spotyka na swej drodze ciekawych ludzi związanych z chrześcijaństwem, np. kardynała Maradiagę osobiście pilotującego śmigłowiec, czy właściciela księgarni przy katedrze na Guam, organizującego spotkania w swojej księgarni, aby słuchacze lepiej zrozumieli trudne tezy w nauczaniu Kościoła oraz Koptyjkę Miriam, na którą w Egipcie wydano wyrok śmierci za zmianę wyznania.

„- Hołownia pokazuje jak wygląda świat chrześcijański w XXI wieku” - podkreśla klubowicz pan Bogdan. Kolejna uczestniczka dodaje „ - książkę warto przeczytać chociażby po to, aby przypomnieć sobie i przekonać się, że Kościół tworzą ludzie”. „- To książka dobrze napisana, w której każda strona pozwala czytelnikowi dotknąć różnorodności chrześcijaństwa - to uczta dla ducha”.
Na kolejne spotkanie pod dyskusję zaplanowaliśmy książkę P. Hawkins "Dziewczyna z pociągu", a na zakończenie spotkania klubowicze otrzymali mikołajkowe małe co nieco w postaci słodkości oraz świąteczną zakładkę do książki.

Marzena Seroka

Wyszukaj na stronie