Spotkanie z książką Marcina Mellera "Sprzedawca arbuzów"

28.01.2020 r. o godz. 16.00 spotkało się grono uczestników bibliotecznego Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych.

Tym razem pod dyskusję poddaliśmy zbiór felietonów pt. „Sprzedawca arbuzów” Marcina Mellera, autora wielu książek, a także znanego z telewizji śniadaniowej. Pana Marcina mieliśmy okazję poznać osobiście na spotkaniu autorskim. Kilka lat temu gościł w naszej bibliotece z małżonką w ramach Programu „Tu czytamy - Dyskusyjne Kluby Książki” i wzbudził naszą sympatię. Sprzedawcę arbuzów czyta się z przyjemnością. Są to krótkie, często żartobliwe felietony, dlatego też czytelnik może dawkować sobie przyjemność czytania. Książka została podzielona na kilka części tematycznych, m.in. wspomnienia z młodości, dzieciństwa oraz z życia rodzinnego, a także felietony społeczne i polityczne. Wszystkie czyta się przystępnie. Czytelnik czuje lekkie pióro autora. Klubowiczka p. Ewa podsumowuje - „Pełne humoru, napisane lekkim stylem felietony dostarczyły mi wzruszeń i refleksji. Felietony Mellera pozbawione są złośliwości, a autor wykazuje dużo taktu. Po ich przeczytaniu chciałoby się powiedzieć- nie tępmy się, spróbujmy się zrozumieć i porozumieć”. Polecamy !!!
Na kolejne spotkanie zaplanowaliśmy powieść kryminalną Wojciecha Chmielarza pt. „Zombie”.
W spotkaniu uczestniczyło 12 osób.

Marzena Seroka

Wyszukaj na stronie