Spotkanie z reportażem i kryminałem

Dnia 2.04.2019r. klubowicze (10 osób) dyskutowali o książce Justyny Kopińskiej „Polska odwraca oczy”.

Jest to zbiór reportaży opisujących głośne i szokujące sprawy z ostatnich lat. Wśród nich czytelnik znajdzie m.in. reportaż o dręczonych pacjentach szpitala psychiatrycznego w Starogardzie Gdańskim („Oddział chorych ze strachu”), wstrząsającą historię żony Mariusza Trynkiewicza, która konkluduje, iż „przecież każdy może mieć taki stan, że zabije...”. Inna historia dotyczy prezydenta Zduńskiej Woli, któremu współpracownicy musieli płacić haracz. Książka mocna, dostarcza mnóstwo emocji, momentami przerażająca. Okazuje się, że świat wcale nie wygląda tak, jak widzimy go na co dzień. Trudno uwierzyć, że coś takiego jest możliwe w naszym kraju, a jednak!
Kolejną lekturą, którą poddaliśmy dyskusji była książka zaproponowana przez samego autora - Jacka Gentera komedia kryminalna pt.: "Pan Przypadek i kryminaliści". Jest to książka wchodząca w skład serii opowiadającej o zbrodniach i przestępstwach, które rozwiązywane są przez głównego bohatera - Jacka Przypadka. „Książka nie rozczarowała mnie” – ocenia klubowicz. „Czyta się przyjemnością” dodaje klubowiczka. „Napisana z poczuciem humoru. Zapoznałam się tylko z jednym tomem kryminału, ale myślę, że cała seria jest równie interesująca”- podkreśla kolejna uczestniczka spotkania.
Na kolejne spotkanie zaplanowaliśmy dyskusję o książce „Zbaw nas ode złego” Sarchie Ralph, Lisa Cool Collier.

Marzena Seroka

dkk02 04 2019 02 dkk02 04 2019 03