Spotkanie z książką Naomi Wood "Wszystkie żony Hemingwaya"

5.02.2019 r. odbyło się spotkanie DKK dla dorosłych, w którym uczestniczyło 9 osób. Klubowicze spotkali się i dzielili opiniami o przeczytanej książce Naomi Wood
pt. „Wszystkie żony Hemingwaya”.

Autorka przedstawiła w bardzo ciekawy sposób historie o miłości i złamanym sercu. Jeden mężczyzna i cztery historie miłosne. Hadley, Fife, Martha
i Mary – to one są bohaterkami książki. Z ich perspektywy poznajemy życie Ernesta Hemingwaya. Każda z żon marzy i wierzy, że jej małżeństwo będzie idealne. Czułość, miłość i namiętność, a potem zdrada Ernesta i rozstanie. Książka została oceniona pozytywnie. „Opowieść przystępnie napisana i czyta się lekko” – opinia klubowicza. „To dobra powieść i oryginalny pomysł na biografię” ostatecznie podsumowuje klubowiczka.
Na kolejne spotkanie pod dyskusję poddamy zbiór reportaży Justyny Kopińskiej pt. „Polska odwraca oczy” oraz propozycję J. Gentera - autora serii komedii kryminalnych. Są to przygody genialnego Jacka Przypadka pt. „Pan Przypadek i kobiety”(zagadki rozgrywają się wśród autorów poczytnych kryminałów. W tle widać Mroza, Bondę…). Autor zaproponował naszemu dyskusyjnemu klubowi przekazanie bezpłatnie dwóch egzemplarzy wybranego tomu z prośbą omówienia na spotkaniu DKK. Potem książki dołączą do zbiorów biblioteki.

heming01

heming02