Dyskusyjny Klub Książki

Projekt DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI NA KUJAWACH I POMORZU został opracowany przez Instytut Książki w ramach programu „Tu Czytamy!”, którego celem jest wykreowanie mody na czytanie poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury – udział w życiu literackim, spotkania z ciekawymi ludźmi, interesujące dyskusje, możliwości twórczego wykorzystania wiedzy płynącej z książek i literatury.
DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI NA KUJAWACH I POMORZU to projekt adresowany do czytelników, korzystających z bibliotek. Oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek, jak również zachęcenie samych bibliotekarzy do aktywnego promowania mody na czytanie.

W 2017 r. Dyskusyjny Klub  Książki dla dorosłych działający przy naszej Bibliotece obchodził  jubileusz dziesięciolecia. Animatorem Klubu nieprzerwanie od 10 lat jest kustosz Marzena Seroka. Podczas odbywających się średnio raz w miesiącu spotkań, przy przysłowiowej kawie i ciachu, toczone są rozmowy, dyskusje a czasem zażarte spory na temat książek w szczególności i życia w ogóle. Wszystkich, którzy jak nasi Klubowicze, lubią czytać i rozmawiać o książkach zapraszamy w szeregi Dyskusyjnego Klubu Książki!

Spotkanie z książką Victorii Ros "Kawa z zabójcą"

14 maja - to przedostatni dzień Tygodnia Bibliotek, jakże ważnego czasu dla środowiska bibliotekarskiego. Jak co roku, w dniach 8 – 15 maja włączamy się w ogólnopolską akcję „Tydzień Bibliotek. Tegoroczne hasło przewodnie to „Biblioteka – miejsce na czasie” W tym szczególnym okresie spotkaliśmy się również z naszym Dyskusyjnym Klubem, by porozmawiać o "Kawie z zabójcą" Victorii Ros.

Wyszukaj na stronie

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.