Dobre, bo nasze

Mataszkowie na ziemi wąbrzeskiej

Autor: Tomasz Stochmal

Wydawca: Wydawnictwo Stotom
Miejsce i rok wydania: Toruń, 2018
Liczba stron: 102 strony

Żeby przeżyć fantastyczne wakacyjne przygody, wcale nie potrzeba wyruszać do ciepłych krajów z all inclusive w pakiecie. Udowadnia nam to Tomasz Stochmal w kolejnej książce o przygodach Mataszków, którzy tym razem eksplorują... ziemię wąbrzeską! To piąty tom z cyklu omawiający losy niezwykle przyjaznej rodziny. Wykreowani przez Tomasza Stochmala bohaterowie zdążyli już w poprzednich opowiadaniach przeżyć niezwykłe przygody na Helu, Mazurach, w Toruniu i w Gdańsku.
Tym razem z Grzybciem, Mataszkiem, Kasztankiem i Anią trafiamy do urokliwego Niedźwiedzia. Tamtejszy piękny dwór, od progu "pachnie" tajemnicą. Pod podłogą domostwa bohaterowie znajdują pożółkłą karteczkę skrywającą sekret, do tego zagadka spisana jest wierszem. Ten niewinny świstek papieru działa na Mataszków jak punkt zapalny – od razu przystępują do działania, mając nadzieję na odkrycie kolejnego w swojej poszukiwawczej karierze skarbu.

Razem z Mataszkami zwiedzimy pobliskie kościoły, nocą wybierzemy się we wskazane miejsce, by spojrzeć w niebo usłane gwiazdami. Nocowanie pod namiotem przyprawi nas o gęsią skórkę, bo szaleje burza, a w zaroślach coś się czai. Ale czyż nie są to nieodzowne atrybuty udanego biwaku? Tutaj każde dziecko- a nawet dorosły - znajdzie coś dla siebie. Ekscytujący klimat tajemnicy i pełne emocji poszukiwania nie pozwalają oderwać się od lektury.

To gotowy przepis na udane wakacje! Prosimy czytać i wypróbowywać! 

TOMASZ STOCHMAL
urodzony w Wąbrzeźnie pasjonat, obrońca i opiekun zabytków oraz miłośnik podróży po Polsce; prywatnie szczęśliwy mąż oraz ojciec młodego podróżnika, zarażonego pasjami taty; autor książek dla dzieci z serii "Mataszkowie", a także przewodników: „Zapomniane miejsca. Kujawsko-Pomorskie” i „Zapomniane linie kolejowe kujawsko-pomorskiego”; popularyzator idei zwiedzania i poznawania Polski przez dzieci (www.mataszkowie.pl); na blogu  próbuje ocalić od zapomnienia polskie zabytki; prowadzi także blog o Toruniu, przydrożnych kapliczkach i latarniach morskich.

Relacja ze spotkania autorskiego--> TUTAJ

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.