Academica

Studiujesz zaocznie? Twoja uczelnia przeszła na nauczanie zdalne?
Piszesz pracę semestralną, licencjacką, magisterską i masz utrudniony dostęp do biblioteki naukowej? Mamy na to sposób!
📚💻👨‍🎓
Biblioteka wąbrzeska zapewnia swoim czytelnikom bezpłatny dostęp do ogromnej bazy publikacji naukowych i czasopism w wersji elektronicznej.
Wszystko dzięki systemowi Academica, który jest cyfrową wypożyczalnią międzybiblioteczną, tworzoną i systematycznie uzupełnianą przez Bibliotekę Narodową.

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA powstała w oparciu o tradycyjny system wypożyczeń międzybibliotecznych. Głównym celem projektu jest uzupełnienie, a w przyszłości zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych, wypożyczaniem publikacji w postaci cyfrowej, które mogą trafić do szerszego niż do tej pory grona czytelników.


Academica to największa w Polsce bezpłatna, pełnotekstowa baza online polskich publikacji naukowych (książek i czasopism) ze wszystkich dziedzin wiedzy. Aktualnie udostępnia prawie 3 500 000 tekstów: artykułów, monografii, podręczników i skryptów.

Dysponuje dwoma rodzajami dostępu: nieograniczonym – publikacje oznaczone zieloną kropką są dostępne dla każdego użytkownika internetu bez żadnych ograniczeń z każdego urządzenia oraz ograniczonym – publikacje są dostępne tylko na wyznaczonych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica.
Taki właśnie terminal jest do Waszej dyspozycji w Wypożyczalni dla Dorosłych MiPBP w Wąbrzeźnie, przy ul. Matejki 11 B.


Zasady korzystania z systemu ACADEMICA w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wąbrzeźnie:

• Dostęp do systemu Academica możliwy jest wyłącznie na wydzielonym terminalu w Wypożyczalni dla Dorosłych MiPBP, ul. Matejki 11B.

• Z systemu Academica korzystać mogą użytkownicy zarejestrowani w tym systemie – bezpłatnej rejestracji czytelników dokonuje bibliotekarz w Wypożyczalni dla Dorosłych MiPBP w Wąbrzeźnie.
• Publikacja naukowa chroniona prawem autorskim może być udostępniona czytelnikowi pod warunkiem, że nie jest w tym czasie wypożyczona lub zarezerwowana przez innego użytkownika. W momencie zakończenia korzystania z publikacji naukowej na terminalu staje się ona dostępna dla pozostałych zarejestrowanych w systemie użytkowników.
• Korzystanie z publikacji naukowych możliwe jest wyłącznie w zakresie wyświetlania jej treści na ekranie terminala. Nie ma możliwości drukowania i pobierania przeglądanych materiałów. Ich utrwalanie i rozpowszechnianie nie jest dozwolone.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.