Aktualności

Kryminalne "Tekstualne doznania"

W maju wszyscy byliśmy zakochani i czytaliśmy romanse, ale przecież wiadomo, że od miłości do nienawiści tylko jeden krok i... w czerwcu będziemy czytać o zbrodniach!


Naszą literaturą miesiąca w cyklu "Tekstualne Doznania" będą KRYMINAŁY.
Może się wydawać, że czytanie kryminałów to tylko niewyszukana rozrywka, ale to także sposób na rozwijanie umiejętności i poszerzanie horyzontów. Każda książka to nowa przygoda, która może wzbogacić nasze życie na wiele sposobów.


Dlaczego warto czytać kryminały? Mamy dla was odpowiedź w 5 punktach:

1️⃣ Adrenalina i emocje - Kryminały dostarczają solidnej dawki emocji, wciągając czytelników w świat pełen tajemnic i napięcia.
2️⃣ Ćwiczenie umysłu - Czytając kryminały, angażujemy naszą wyobraźnię i intelekt, co zmusza nas do myślenia i próby rozwiązania zagadki.
3️⃣ Kontakt z innymi kulturami - Akcja kryminałów często dzieje się w różnych zakątkach świata, co pozwala czytelnikom na wirtualne podróże i poznawanie nowych miejsc.
4️⃣ Rozwój społeczny i historyczny - Kryminały odzwierciedlają realia społeczne, polityczne i historyczne, co daje szerszą perspektywę na różne środowiska i epoki.
5️⃣ Idealne na relaks - Są świetnym wyborem na wakacje lub jako lekka lektura po ciężkim dniu, ponieważ nie wymagają dużego wysiłku intelektualnego, a jednocześnie pozwalają zachować kontakt z literaturą.


Czytanie kryminałów może być więc nie tylko przyjemnością, ale i sposobem na rozwijanie umiejętności analitycznych oraz poznawanie świata z bezpiecznej odległości.
PolecaMY!

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.