Aktualności

ArtySTYL czerwca

W Wypożyczalni dla dorosłych czeka na Was nowa propozycja w naszej monoGalerii ArtyStyl MIESIĄCA!

 

 Nasza galeria jest bardzo specyficzna, bo prezentuje tylko jeden obraz w miesiącu. Nazwaliśmy ją ArtyStyl MIESIĄCA i prezentujemy w niej obrazy naszych rodzimych twórców - artystów z Wąbrzeźna.

Od 1 czerwca zmienia się ekspozycja w ArtyStyl-u. Na parterze biblioteki przez cały miesiąc będziemy prezentować pracę młodej, utalentowanej plastyczki z Wąbrzeźna - Darii Wojdyło .
Daria jest obecnie studentką grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Od lat blisko biblioteki. Uczestniczyła w wielu bibliotecznych konkursach. Klika lat temu zaprojektowała dla nas przepiękne zakładki na urodziny Pippi.
W opinii artysty malarza Andrzeja Sobczyka, Daria była “najzdolniejszą uczestniczką plenerów” organizowanych co roku przez WDK.
Już dziś młoda graficzka odnosi niemałe sukcesy w swojej dziedzinie. Jest autorką plakatu prezentowanego na wystawie “Przebłyski” w ramach Toruńskiego Festiwalu Sztuki oraz nagrodzonego 2. Nagrodą plakatu na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora.
W ArtyStyl -u prezentujemy jedną z prac, które Daria przygotowała do swojego portfolio, ubiegając się o przyjęcie na studia - oczywiście z sukcesem! Tak o nim pisze: "Obraz tytułu nie posiada, lecz to nie oznacza, że nie ma własnego wyrazu. Z pozoru czysto statyczna, wręcz klasyczna interpretacja martwej natury... jednak nie wiem, czy powinniśmy życie bijące z roślin zamykać w tak płytkich ramach. Rysunek został wykonany typowo pod wymagania portfolio na studia".
Martwa natura. Kredka na czarnym papierze. Format 100cm x 70cm.
ZapraszaMY!

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.