Aktualności

Kino z audiodeskrypcją - "Zapach kobiety"

Nowy rok - nowe wyzwania! Już w styczniu rozpoczynamy działalność Klubu Filmowego dla Osób Niewidomych |KINO W BIBLIOTECE Z AUDIODESKRYPCJĄ|

DEFACTO
Biblioteka podpisała porozumienie ze Stowarzyszeniem "De Facto" o prowadzeniu Klubu Filmowego Osób Niewidomych i organizowaniu pokazów filmów z audiodeskrypcją w ramach projektu „Krajowy zasób cyfrowych filmów z polską audiodeskrypcją dla osób niewidomych”. Organizacja pokazów filmowych dla osób niewidomych mieści się w zakresie dozwolonego użytku publicznego zastrzeżonego w art. 33 pkt.1 ustawy o prawie autorskim, które stanowi podstawę prawną w/w pokazów.

UCZESTNICY
Uczestnikami projekcji filmowych mogą być wyłącznie osoby niewidome i słabowidzące legitymujące się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności z tytułu wzroku z przewodnikami. Projekcje będą miały charakter zamknięty i bezpłatny.

PROJEKCJA
Pierwsza projekcja odbędzie się 30 stycznia 2024 r. w siedzibie Biblioteki, przy ul. Matejki 11 B, o godz. 11:00.
Na prośbę Powiatowego Koła Związku Niewidomych w Wąbrzeźnie zaprezentowany zostanie film "Zapach kobiety" – amerykański dramat obyczajowy z 1992 roku w reżyserii Martina Bresta, zrealizowany na podstawie powieści Giovanniego Arpino.

Przeczytaj REGULAMIN

Pokaz organizowany w ramach projektu „Krajowy zasób cyfrowych filmów z polską audiodeskrypcją dla osób niewidomych” realizowanego
przez Stowarzyszenie „De Facto”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i
Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.