Aktualności

Czytanie obrazów

Na wydarzenie z pogranicza sztuki malarskiej i literatury zapraszają MiPBP w Wąbrzeźnie oraz GBP w Dębowej Łące.

 

"Czytanie obrazów z Cecylią Szymańską" odbędzie się 20 października br. o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej w Dębowej Łące.


Cecylia Szymańska to malarka, której twórczość niejednokrotnie gościła na wystawach w naszej bibliotece i w Wąbrzeskim Domu Kultury. Prace tworzy w różnorodnych technikach: pastelami, piórkiem, akrylem oraz farbą olejną. W ubiegłym roku artystka otrzymała stypendium od Marszałka województwa w ramach którego powstał album "Portret ziemi wąbrzeskiej w malarstwie (dworki, pałace, pejzaże)".
Uczestnicy spotkania w Dębowej Łące, będą mieli okazję obejrzeć obrazy swojej krajanki i podyskutować o wrażeniach.

A w twórczości Pani Cecylii królują kwiaty, pomniki przyrody i pejzaże, które autorka wzbogaciła kolekcją dworków i pałaców. Na obrazach odnajdziemy pałace w Wałyczu, Dębowej Łące oraz wiele innych znajdujących się na ziemi wąbrzeskiej.
Jak podkreśla autorka: - Te wszystkie stare dworki, pałace, które giną już powoli z naszego krajobrazu, są elementem lokalnej kultury, naszego dziedzictwa. Uwiecznione na płótnie i w albumie stają się cennym przewodnikiem po najpiękniejszych zabytkach architektury. Wybierzcie się w tę pełną barw podróż razem z artystką w październikowe popołudnie w Dębowej Łące.

Agnieszka Błaszak

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.