Podaruj książkę ukraińskim dzieciom!

Zachęcamy do wsparcia akcji "Podaruj ksiażkę ukraińskim dzieciom"!

Projekt "Podaruj książkę ukraińskim dzieciom", realizuje Fundacja Metropolia Dzieci oraz rzesza wolontariuszy. Ty też możesz pomóc! Po pierwsze - dzieciom, które dzięki lekturze choć na chwilę mogą się oderwać od koszmaru wojny i ucieczki. Po drugie - ukraińskich wydawcom, którzy z powodu wojny znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Po trzecie - Twojej bibliotece!
Jedna książka to ok 20 zł. Dorzuć się do ZRZUTKI!

Choć w obliczu wojny może wydawać się, że książki nie są rzeczą pierwszej potrzeby, to jednak ich terapeutyczna moc jest nam dziś bardzo potrzebna. Czytanie to poczucie bezpieczeństwa i normalności, to chwila wytchnienia i oderwania się od świata, który niesie niepokój. Dzięki książkom dzieci mogą też lepiej zrozumieć swoje emocje, znaleźć rozwiązanie w trudnych sytuacjach i wzmacniać poczucie własnej wartości i sprawstwa.