Przestrzegaj zasad w bibliotece!

W związku z zaostrzającą się sytuacją pandemiczną Biblioteka Narodowa opublikowała nowe zalecenia dla bibliotek publicznych.

Czytamy w nim m.in.: Ponieważ biblioteki publiczne wykonują zadania o charakterze publicznym i w tym zakresie dotyczy je rozporządzenie (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 stycznia 2022 r.), należy przenieść do pracy zdalnej tych pracowników, którzy nie wykonują „zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom”. Pracownicy, którzy wykonują „zadania niezbędne do zapewnienia pomocy obywatelom”, niemożliwe do wykonywania w ramach pracy zdalnej, czyli zajmujący się bezpośrednią obsługą użytkowników (czytelników) biblioteki, mogą pracować w bibliotece (stacjonarnie).

Nasze wypożyczalnie będą dla Państwa nadal otwarte!
Prosimy jednak o rygorystyczne przestrzeganie kilku ważnych zasad.

Po pierwsze: DDM - dystans, dezynfekcja, maseczka;
Po drugie: prosimy o wcześniejsze rezerwowanie książek telefonicznie lub mailowo;
Po trzecie: prosimy o w miarę szybkie dokonywanie wyboru książek;
Po czwarte: w wypożyczalni mogą jednocześnie przebywać maksymalnie 3 osoby.

Z góry dziękujemy za stosowanie się do tych zasad!