Aktualności

Przy innym ogniu, w inny czas - wystawa na 100-lecie harcerstwa w Wąbrzeźnie

Biblioteka Wąbrzeska zaprasza wszystkich zainteresowanych ideą skautingu oraz historią miasta i jego mieszkańców, na wystawę zatytułowaną „Przy innym ogniu, w inny czas 1921-2021” poświęconą historii wąbrzeskiego harcerstwa, w stulecie jego istnienia.


Na wystawie zostały zaprezentowane Regionalne Zbiory Biblioteczne: archiwalne dokumenty, legitymacje, dyplomy, odznaczenia, proporce, zdjęcia dokumentujące życie harcerskie, obozy i rajdy, a także akcesoria harcerskie ze zbiorów prywatnych Henryka Sobiło oraz Pawła i Kacpra Sadłowskich.
Zbiory biblioteczne pieczołowicie gromadzone przez nas od dekady pochodzą z rodzinnych kolekcji byłych harcerek i harcerzy oraz ich rodzin. Wspomnijmy tu tylko największych ofiarodawców: Alfreda Kuffla, Waldemara Steinke, Izydora Żółtowskiego, Wojciecha Paradowskiego, Ewę Lewandowską-Gorczyńską, Marię Łopatkiewicz, Gabrielę Bryx-Bączkowską oraz Zbigniewa Ślusarczyka.
Wszystkim byłym i obecnym harcerzom oraz ich rodzinom dziękujemy za wkład włożony w powstanie eskpozycji i zapraszamy na wystawę. Czuwaj!⚜️

harcerstwo palakat

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.