Noc Bibliotek 2021 - czytanie wzmacnia!

Noc Bibliotek już 9 października! Tym razem przebiegać będzie pod hasłem: "Czytanie wzmacnia!"

W wąbrzeskiej bibliotece, jak w latach poprzednich przygotowaliśmy trzy moduły atrakcji.

ZAPROSZENIE DLA DZIECI

O 16:00 zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na warsztaty pod hasłem "Czytanie wzmacnia... empatię".
Podczas wspólnych zabaw wyruszymy na zwiedzanie trzech planet: Ciemności, Ciszy i Bezruchu. Przekonamy się z jakimi problemami borykają się mieszkańcy tych planet i co możemy zrobić, by ich zrozumieć i pomóc w codziennym życiu. Spróbujemy "na własnej skórze" poczuć, jak żyje się w świecie ciszy, ciemności i bezruchu. Najmłodsi mogą liczyć na poczęstunek, wykonamy też własnoręcznie sensoryczne memory, które będzie można zabrać do domu.

ZAPROSZENIE DLA DOROSŁYCH

O 18:00 zapraszamy na spotkanie z jednym z najpoczytniejszych polskich pisarzy współczesnych JANUSZEM L. WIŚNIEWSKIM, autorem takich literackich hitów jak "Samotność w sieci", "Bikini", "Los powtórzony", "Grand" i wiele, wiele innych. Do Wąbrzeźna pisarz zawita wraz ze swoją życiową partnerką Eweliną Wojdyło. Będą promować wspólnnie napisaną książkę "Podróż przedślubna. Nowa Zelandia". Spotkanie przebiegać będzie pod hasłem: "Czytanie wzmacnia... związki".

ZAPROSZENIE DLA WSZYSTKICH

O 20:00 na zakończenie tegorocznej Nocy Bibliotek zagra nam i zaśpiewa swoje autorskie piosenki miłosne oraz covery - Sylwester DOMANSKY. Artysta zaprezentuje utwory ze swojej solowej płyty "Amore" oraz piosenki znanych i lubianych polskich wykonawców, których wspólnym tematem jest miłość oraz wolność.
Ten element tegorocznej wąbrzeskiej Nocy Bibliotek zatytułowaliśmy: "Czytanie wzmacnia... atrakcyjność".

Na wszystkie wydarzenia Nocy obowiązują wejściówki!
Można je odebrać w siedzibie Biblioteki przy ul. Matejki 11 B, możliwa jest rezerwacja telefoniczna pod numerem tel. 56 688 18 21.

Noc2021 plakat1

NOC BIBLIOTEK 2019