Stańczewski - wystawa wirtualna

Wystawa poświęcona wybitnemu wąbrzeźnianinowi - Józefowi Stańczewskiemu w tym tygodniu zniknie z przestrzeni bibliotecznych.

Wystawę poświęconą Józefowi Stańczewskiemu przygotowaliśmy z okazji 120. rocznicy urodzin pisarza, poety, nauczyciela i dziennikarza, dla uświetnienia dorocznych Dni Wąbrzeźna i prezentowaliśmy w Bibliotece od 23 lipca do 15 września 2021 r.
Stańczewski był człowiekiem wielu talentów i choć dużą część życia spędził w dalekiej Brazylii, wąbrzeźnianie zawdzięczają mu pierwsze opracowanie historii miasta w języku polskim.
Cieszymy się, że dzięki Telewizji Wąbrzeźno możemy Was zaprosić na swoistą wirtualną kontynuację tej wystawy oraz rozmowę, jaką z bratankiem Józefa, Markiem Stańczewskim przeprowadziła dyrektor biblioteki Aleksandra Kurek
ZAPRASZAMY❗ POZNAJCIE WASZEGO OBIEŻYŚWIATA❗