Aktualności

Edyta Jungowska w Wąbrzeźnie 9 września!

Pamiętacie Edytę Jungowską? Była ulubienicą publiczności jako siostra Bożenka z telewizyjnego serialu „Na dobre i na złe”, ukochaną aktorką Adama Hanuszkiewicza i Macieja Wotyszki, który obsadził ją w niezapomnianej roli Konstancji Weber w "Amadeuszu" Petera Shaffera (1993).

Młoda aktorka zauroczyła tą rolą widownię, a w świadomości reżyserów zaistniała jako niezwykle utalentowana i pełna temperamentu. Posypały się wówczas kolejne propozycje i nagrody. Olga Lipińska w swoim słynnym Kabarecie odkryła talent wokalny aktorki doceniony też na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Film mniej rozpieszczał Panią Edytę niż scena teatralna, ale i tu ma nas swoim koncie charakterystyczne i ciekawe psychologicznie role. Jak ta w filmie Doroty Kędzierzawskiej "Jestem" (2005), gdzie wcieliła się w postać egoistycznej matki jedenastoletniego chłopca "Kundla", który pozbawiony jej opieki musi radzić sobie w życiu sam. Za rolę tę była nominowana do Orła dla najlepszej aktorki drugoplanowej.
I choć Edyta Jungowska uchodziła za jedną z najsilniejszych i najoryginalniejszych osobowości aktorskich, w ostatnich latach niewiele występowała na scenie dramatycznej i z rzadka pokazywała się w telewizji. Co się kryje za tą zmianą? Być może wielka fascynacja twórczością Astrid Lindgren, która pchnęła Panią Edytę do założenia własnego wydawnictwa. Jung-off-ska specjalizuje się w wydawaniu audiobooków z klasyką literatury dziecięcej w mistrzowskich interpretacjach aktorki.

Może to było to, a może coś zupełnie innego..? Będzie okazja, by samemu zapytać Edytę Jungowską na spotkaniu w naszej bibliotece.

Zapraszamy 9 września o godz. 16:30.
Przed południem nasz gość spotka się również z uczniami szkół podstawowych na zamkniętym spotkaniu, które stanowi nagrodę dla naszej Biblioteki jako najlepszego Ambasadora konkursu rodzinnego z okazji 75. urodzin Pippi orgaznizowanego przez Wydawnictwo Jung-off-ska w ubiegłym roku!

EdytaJ plakat

Po spotkaniu będzie można zakupić audiobooki Wydawnictwa JUNG-OFF-SKA w promocyjnych cenach. Polecamy!

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.