Staże zawodowe w bibliotece

Przez naukę do sukcesu III - uczniowie na stażu.

Z początkiem lipca pięcioro uczniów: Marta Lisowska, Bartosz Ciupak, Kordian Templin i Maciej Kamiński z Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz Julia Grabowska z Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie rozpoczęło w Wąbrzeskiej Bibliotece staż zawodowy w ramach projektu „Przez naukę do sukcesu III”. Na początek młodzież zapoznała się z administracyjną stroną działalności biblioteki: obiegiem dokumentów, fakturowaniem, przeszła szkolenie BHO oraz pisania pism urzędowych. Szkolenia prowadziła dyrektor Aleksandra Kurek.
Dziś natomiast, tj. 8 lipca nasza dążąca „Przez naukę do sukcesu” młodzież poznaje tajniki pracy w bibliotecznym Dziale Gromadzenia. Bibliotekarka Małgorzata Grzybek omawia procedury zakupu książek, metodykę wprowadzania ich do księgozbioru oraz zasady działania programu bibliotecznego MAK+. Młodzież przejdzie trening z wyszukiwania książek w katalogu, przez portal szukamksiazki.pl, zapozna się z ułożeniem księgozbioru na półkach i odnajdzie na nich wskazane tytuły. Jedno z zadań polega także na zaproponowaniu hipotetycznemu czytelnikowi „czegoś z historii”, „czegoś dla młodszego brata”, „czegoś lekkiego na wakacje”. Ot biblioteczna kuchnia. Czy zbliży naszych stażystów „do sukcesu”, czas pokaże ;-)

STAŻE W 2020