Academica - korzystaj z zasobów Biblioteki Narodowej!

Za pośrednictwem Biblioteki Wąbrzeskiej można JUŻ korzystać z zasobów cyfrowych udostępnianych przez Bibliotekę Narodową.

Dzięki projektowi ACADEMICA czytelnik zyskuje bezpłatny dostęp do blisko trzech i pół miliona publikacji, w tym artykułów, monografii, całych numerów czasopism, współczesnego piśmiennictwa naukowego ze wszystkich dziedzin, a także najnowszych wydań podręczników akademickich, tekstów źródłowych i literatury pięknej.

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA powstała w oparciu o tradycyjny system wypożyczeń międzybibliotecznych. Głównym celem projektu jest uzupełnienie, a w przyszłości zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych, wypożyczaniem publikacji w postaci cyfrowej, które mogą trafić do szerszego niż do tej pory grona czytelników.

Zasady korzystania z systemu ACADEMICA w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wąbrzeźnie:

• Dostęp do systemu Academica możliwy jest wyłącznie na wydzielonym terminalu w Wypożyczalni dla Dorosłych MiPBP, ul. Matejki 11B.
• Z systemu Academica korzystać mogą użytkownicy zarejestrowani w tym systemie – bezpłatnej rejestracji czytelników dokonuje bibliotekarz w Wypożyczalni dla Dorosłych MiPBP w Wąbrzeźnie.
• Publikacja naukowa chroniona prawem autorskim może być udostępniona czytelnikowi pod warunkiem, że nie jest w tym czasie wypożyczona lub zarezerwowana przez innego użytkownika. W momencie zakończenia korzystania z publikacji naukowej na terminalu staje się ona dostępna dla pozostałych zarejestrowanych w systemie użytkowników.
• Korzystanie z publikacji naukowych możliwe jest wyłącznie w zakresie wyświetlania jej treści na ekranie terminala. Nie ma możliwości drukowania i pobierania przeglądanych materiałów. Ich utrwalanie i rozpowszechnianie nie jest dozwolone.

academica2

academica1