Majowe święta z biblioteką

Przed nami MAJOWE ŚWIĘTA, w tym wyjątkowa, 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Sejm RP ogłosił z tej okazji ROK 2021 ROKIEM KONSTYTUCJI, zaś Biblioteka Wąbrzeska zaprasza do obejrzenia nowej "wystawy za szybą", na której znalazły się zbiory biblioteczne poświęcone temu wydarzeniu.
Na majowy spacer tylko do Biblioteki!

Zapraszamy też do obejrzenia krótkiej prezentacji naszych ZBIORÓW ANTYKWARYCZNYCH, czyli szczególnego typu książek, stworzonych do tego, by je kolekcjonować, napawać się nimi i eksponować w honorowym miejscu. Są to wydawnictwa sprzed 1945 roku i reprinty (nowe wydania książek będące wierną kopią oryginału, wykonane bez powtórnego składania tekstu).
Z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja prezentujemy kilka tytułów, które są swoistą ilustracją tamtego czasu, tłem tego wyjątkowego wydarzenia.

"ze starej księgi historia płynie" autorstwa Agnieszka Błaszak

Zaś ten krótki film przygotowany przez Sabinę Olszewską, niech przypomni istotę 3Majowego Święta oraz ideę ustanowienia roku 2021 ROKIEM KONSTYTUCJI 3 MAJA

Polecamy też Waszej uwadze, a szczególnie naszych najmłodszych Czytelników - KONKURS pt.: Symbole i barwy narodowe 2021, którego organizatorem jest Książnica Kopernikańska.

• Jeśli jesteś przedszkolakiem, zrób 🔖zakładkę do książki, wykorzystując symbole i barwy narodowe.
  • Jeżeli chodzisz do I, II lub III klasy szkoły podstawowej, wykonaj GODŁO Polski.

Technika prac dowolna (wyklejanka, wydzieranka, rysunek ołówkiem, kredkami, flamastrami itp.).
Prace w wersji elektronicznej należy przesłać do 6 MAJA na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej informacji i REGULAMIN