Civitas Christiana i partnerzy zapraszają...

Dzisiejsza data to dobra okazja, by raz jeszcze powrócić do interdyscyplinarnego projektu przygotowanego przez katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana” “W stulecie powrotu Wąbrzeźna do wolnej Polski”.

Projekt był współfinansowany z budżetu Miasta Wąbrzeźna, a jego partnerami są Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Witalisa Szlachcikowskiego oraz Wąbrzeski Dom Kultury.
W ramach tej inicjatywy powstał wykład dr hab. Dariusza Dąbrowskiego, prof. UKW w Bydogoszczy dotyczący wydarzeń sprzed wieku, koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Jacka Beszczyńskiego i Leszka Milińskiego oraz folder z najważniejszymi informacjami dotyczącymi momentu włączenia Wąbrzeźna do odradzającego się państwa polskiego. Folder w wersji drukowanej można odebrać w bibliotece lub pobrać TUTAJ

Zachęcamy też do obejrzenia wirtualnej wystawy przygotowanej przez  Instytutu Pamięci Narodowej pt. “Należy stworzyć niepodległe państwo polskie (…) z wolnym dostępem do morza. Powrót Pomorza i Kujaw do Polski 1918-1920”