Aktualności

Przedszkolaki w Akademii

Od początku roku szkolonego 2017/2018 wąbrzeskie przedszkolaki uczęszczają do Bibliotecznej Akademii Malucha. Klika razy w tygodniu Filię dla Dzieci odwiedzają kolejne grupy starszaków, średniaków i maluchów. W razie brzydkiej pogody bibliotekarka, Dorota Sionkowska odwiedza ich w macierzystych przedszkolach.

W listopadzie starsze grupy podsumowały zdobytą wiedzę o tym jak opiekować się naszymi domowymi pupilami. Na zajęcia w bibliotece przygotowały wspaniałe plakaty informacyjne na ten właśnie temat. Na kolejnych spotkaniach poznały opowieść pt. „Wędrówki Szyszkowego Dziadka”, a co za tym idzie przyswoiły sobie wiedzę o lesie. Odpowiadały na zagadki dotyczące leśnych zwierząt , korzyści płynących z lasu, darów leśnego runa.
Dzieci z grup młodszych w bieżącym miesiącu zakończyły temat opieki nad kotem i rozpoczęły wątek opieki nad psem. Wiedzą już czym karmić czworonoga, jakie przygotować mu posłanie, jak często wyprowadzać na spacer. Przedszkolaki bardzo zaprzyjaźniły się z naszym bibliotecznym psiakiem Tobym, głaskaniom i czułościom nie było końca.
Dziecięcą bibliotekę odwiedziły tez najmłodsze grupy przedszkolaków z SP 2. Dla wielu była to pierwsza wizyta w bibliotece. Z ciekawością więc rozglądały się po kolorowym wnętrzu, z zajęciem wysłuchały czytanych przez bibliotekarkę książeczek, chętnie uczestniczyły w zabawie w teatrzyk. Wszystkie dzieci wyraziły też chęć zapisania się do biblioteki i odwiedzania jej razem z rodzicami. Trzymamy za słowo i serdecznie zapraszamy!

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.