Wystawa malarstwa Justyny Zarębskiej

Od 6 października do końca miesiąca (a dla spóźnialskich jeszcze w grudniu) można zwiedzać w naszej bibliotece autorską wystawę malarstwa Justyny Zarębskiej, zatytułowaną "Po prostu abstrakcja".

Justyna Zarębska - urodziła się, mieszka i pracuje w Wąbrzeźnie. Zawodowo związana z administracją samorzadową, z pasji - ucieka w otchłań twórczej wyobraźni. Sztuka - jak twierdzi artystka - powinna być niedosłowna, odrealniona, tajemnicza i wolna od jakichkolwiek znaczeń. Jej przekaz nie lubi tytułów, bezsugestywnie przedstawia widzowi materię, którą stara się poruszyć zakamarki ludzkiej wyobraźni, by odnaleźć sens tworzenia. Na wystawie zgromadzono 30 obrazów malarki, powstałych w ostatnich latach. A dlaczego w bibliotece? "Bo - jak czytamy w programie do wystawy - wszystko się świetnie zgrało. Nowa siedziba biblioteki i nowe prace Justyny, które - mamy nadzieję - w kształcie i kolorze odsłonią, schowany gdzieś głęboko, kawałek jej artystycznego wnętrza..."

Sabina Olszewska

justyna plakat

Na zachętę do odwiedzenia wystawy, kilka zdjęć z wernisażu, który odbył się 5 października 2018 r.: