Aktualności

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"

W poniedziałek 10 września 2018 r., o godz. 12.00. wąbrzeska biblioteka zaprasza na kolejną edycję Narodowego Czytania. Tegoroczna odsłona tej szczególnej akcji czytelniczej odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd  obowiązującą lekturą zostało "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

 

"Przedwiośnie" to ostatnia powieść pisarza, która została opublikowana w 1924 roku. Autor dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej. W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości lektura tej pięknej i mądrej książki z pewnością pomoże przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku i uczcić ten szczególny Jubileusz 100 lat Niepodległości.
W przygotowanym przez bibliotekarki fragmencie "Przedwiośnia" (rozdz. "Nawłoć") zaprezentują się uczniowie wąbrzeskich szkół, nauczyciele i bibliotekarze. Obsada niech pozostanie tajemnicą do premiery, ale na pewno warto do nas zajrzeć  w poniedziałek, w samo południe. Zapraszamy!

CZYTANIE plakat

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.