Dożynki Wojewódzko-Diecezjalne

2 września 2018 r. w Wąbrzeźnie odbędą się Dożynki Wojewódzko-Diecezjalne. Pośród stoisk prezentujących plony i dorobek kujawsko-pomorskiej wsi, wąbrzeska biblioteka zaprezentuje projekt audiowizualny pn. „Tacy byliśmy…Wąbrzeźno i wąbrzeźnianie u progu niepodległości”.

Przedstawimy wizerunki tych, którzy o Niepodległość walczyli, tych którzy ją na wąbrzeskiej ziemi witali w roku dwudziestym i tych, którzy ją chronili i umacniali przez kolejne lata.
Integralną częścią projektu „Tacy byliśmy…” jest audiobook pt.: „List z przeszłości”. Urokliwa historia, która przenosi słuchaczy do czasów pierwszych dni wolności w Wąbrzeźnie i… jakżeby inaczej – pierwszej miłości. Autorem tekstu jest Sabina Olszewska. Czyta Aleksandra Olszewska. Audiobook został zrealizowany w studio MTK przez Patryka Bielińskiego.

Pobierz aplikację na urządzenia mobilne, aby posłuchać audiobooka i obejrzeć zdjęcia.

Możesz także posłuchać audiobooka tutaj: